Прання від А до Я

Прання – це мистецтво. Так, так – це мистецтво балансування між чистотою та збереженням навколишнього середовища, та чистотою та збереженням ваших речей.

Приблизно одна людина на рік стирає 72 кг речей. На одне прання витрачається приблизно 110 л води, купа електроенергії, а також в навколишнє середовище зливається брудна вода з залишками хімії для прання, частки фарби та мікропластика від речей.

Ми підготували для вас поради, які зроблять ваше прання безпечним, енергоефективним та збереже і подовжить життя ваших речей.

1. Вивчаємо інструкцію.

Ви впевнені, що знаєте всі функції вашої пральної машини? Або як і при яких режимах прати ту чи іншу вашу річ?
Для багатьох прати всі речі на єдиному режимі, це норма. Але це не правильно.
Перед тим як прати, треба знати всі режими пральної машинки, для яких речей вони підходять.
А також необхідно подивитись етикетку, яку виробник додає до кожної речі. На етикетці написано, як і при яких режимах можна прати, і взагалі можна цю річ прати, чи їй підходить тільки хімчистка.
І вивчивши цю інформацію налаштувати правильний режим прання.

2. Сортування

Сортування речей на світле та темне, це рівень для початківців в пранні. Але крім сортування по кольору, треба робити сортування по типу тканини, адже від цього залежить вибір режиму прання. Сортування по ступеню забруднення, сортування по габариту речей, сортування по режиму прання від виробника.

3. Перевірка

Ви вивчили інструкцію, налаштували режим, посортували речі і, ні, не поклали їх в машинку, перед  цим речі потрібно перевірити і правильно їх покласти для прання. Треба перевірити кишені, щоб в них не було сторонніх предметів. Бажано одяг вивертати на виворіт. Якщо одяг на блискавці – застебнути її, а якщо на ґудзиках, навпаки, розстібнути їх. При необхідності можете використати спеціальний мішечок для прання, який додатково захистить вашу річ.

4. Прання

Не запускайте напівпорожню машинку. Заберіть речі, щоб запустити повноцінне прання. Деякі речі не потребують частого прання. Наприклад джинси треба прати не частіше раз на два тижні, а навіть раз на місяць.
Використовуючи раціональний підхід до прання ви не тільки поліпшуєте екологію але і подовжуєте життя самої речі.
Рекомендуємо дотримуватись такої періодичності в пранні:

Після кожного носіння — спідня білизна, майки, футболки, шкарпетки, колготки, одяг для занять спортом.
Після двох-трьох — піжами та інший одяг для сну, блузки, сорочки, светри з бавовни, шовку чи кашеміру.
Після п'яти-шостих— спідниці, штани, вовняні светри.
За потреби - джинси, світшоти

Для прання використовуйте екологічно безпечні засоби, а також по можливості обирайте не довгий по часу режим та стирайте в прохолодній воді.  


Після прання не залишайте речі надовго в машинці, адже це сприяє появі неприємного запаху та утворенню плісняви.

Машинку після прання треба провітрити, залишивши дверці  відчиненими, а також час від часу промивати машинку спеціальними засобами.

Ми сподіваємось, наші поради вам допоможуть прати відповідально, а якщо ваша улюблена річ потребує тільки хімічної чистки, ми з задоволенням її почистимо і зробимо майже як нову.