Хімчистка зимових курток

З появою перших весняних променів ми поспішаємо позбутись всього зимового. На вулиці стає тепліше і саме час перейти на більш легкий одяг. Ми хочемо якнайшвидше змінити гардероб, але не треба поспішати повертати зимові речі в шафу – там має бути лише чисте.

Якщо зі светрами та штанами простіше, виправ та забув до наступної зими, то із зимовими куртками все не так однозначно.

Вішати куртки до наступної зими, не почистивши, не можна ні в якому разі. Бруд з часом все більше потрапляє в середину тканини, і навіть, якщо ви вирішите почистити зимову куртку перед сезоном, то зробити це буде набагато важче; а деякий бруд, з більшою вірогідністю, залишиться назавжди.

А ще є побоювання, що брудна куртка може зіпсувати речі, які будуть знаходитись поруч. Запах поту або бруду може просочити інші речі. Також в брудних речах може завестись грибок або пліснява, яка може потрапити на інші речі.

Ну що, переконали вас, що куртку треба чистити відразу після закінчення сезону? Тоді саме час розібратись, що і як чистити.

Сучасні речі виробляються з різних тканин. Наповнювачі курток постійно вдосконалюються, з’являються нові матеріали, які  мають зробити куртку більш легкою та теплою. Інформація про те, як за нею доглядати, знаходиться на ярлику, який розміщує виробник. Виробник вказує загальноприйняті знаки, які може розшифрувати будь хто: в якій спосіб прати, прасувати, сушити.

Більшість курток з синтетичними наповнювачами – холлофайбер, ізософт, холлофан, тинсулейт, ­– як правило, добре витримують звичайне прання в домашніх умовах. Єдине, треба орієнтуватись на температурний режим, вказаний виробником, і обирати віджим на не надто швидких обертах, щоб виключити зайве деформування тканини.

Сушити куртки треба на вішалках з широкими плечиками.

Курткам з натуральних матеріалів, таких як пух, пір’я, вовна, шкіра або дублянка, потрібен особливий догляд. Їх не рекомендують прати в домашніх умовах, тож чистку треба довірити фахівцям.

Не всі, наприклад, знають відмінність пуху від пера.

• Перо – рогове нашкірне утворення з порожнистим стрижнем і легкими пухнастими відростками з обох боків, яке вкриває більшу частину тіла птахів.

• Пух – різновид пір'я у птахів, що покращує терморегуляцію організму (своєрідне підшерстя); стрижень у пухового пір'я тонкий і м'який, практично відсутній.

Основна відмінність куртки, яка наповнена пухом, – її вага. Адже на її виготовлення іде, приблизно, 400-600 г пуху.

Якщо з тканини проступають стрижні пера, куртка на дотик щільна і досить важка, – це не пуховик.

Буває комбіноване наповнення, яке складається з пуху і синтетичних матеріалів. Відповідальні виробники завжди вішають на куртку прозорий мішечок, де знаходиться наповнювач куртки та книжечка з вказівками по догляду.

Всі види пуховиків можна чистити в хімчистці. В залежності від наповнення, технолог підбере оптимальний варіант чистки для кожного виробу.  Це може буду хімічне чищення – сухе чищення хімічними засобами без додавання води. Якщо куртка має гумові елементи, декоративні люмінесцентні вставки або термоаплікації, найкращий вибір – аквачистка.

Після чистки куртки сушать в спеціальному барабані, який не дає пуху збитися і рівномірно розподіляє його по всій довжині виробу. І, наостанок, куртки вішають на спеціальні кронштейни, які дозволяють зберегти форму.

Додатково куртки можуть обробити водовідштовхуючими засобами.

Ми даємо 100% гарантію на якість чистки, але бувають і винятки. По перше, це знос самої куртки: якщо куртці багато років і вона пройшла не одну чистку, то в подальшому чистка та її відновлення стають все важчими. По друге, не всі плями можна прибрати. Застаріли плями, які вчасно не вивели і які вже зруйнували саму структуру нитки, нажаль, ми прибрати не зможемо.

Куртки з вовняним наповненням також дуже популярні, але капризні в догляді. Вовна має властивість давати усадку при пранні. Тому куртки з вовни бажано чистити в хімічний спосіб.

Куртки зі шкіри потребують догляду як вмісту куртки, так і самої шкіри. Як правило, шкіра змінює колір на місцях, які часто контактують з людською шкірою, з’являються потертості, засаленість, які псують зовнішній вигляд. Шкіряні куртки неможливо почистити в домашніх умовах, їх чистять тільки у хімчистці.

Там максимально відновлять шкіру, просочать спеціальними засобами, які відштовхують воду, почистять та  приберуть затертості.

Куртки з натуральних матеріалів рекомендують чистити два рази на рік. Обов’язково після закінчення і на початку сезону. Натуральні матеріали любимо не тільки ми, але й шкідники – кліщі, бактерії, – які в них заводяться. Тому для людей, схильних до алергії, чистка це не тільки покращення стану вашої улюбленої речі, але і покращення стану вашого здоров’я. Адже в процесі чистки всі речі додатково дезінфікують.

Щоб ваша куртка носилась довго є тільки єдина порада – доглядати за нею. Не намагайтесь почистити куртку своїми силами вдома, якщо виробник вказав, що це можна зробити тільки в хімчистці. Ви тільки зіпсуєте свою улюблену річ.

Наші фахівці з усією обережністю почистять вашу куртку. Сучасні матеріали вже давно стали безпечними і не завдадуть шкоди ні вам, ні навколишньому середовищу.